Titulní fotografie

Novinky

Vysávání ve farmaceutickém průmyslu

Speciální vysavače DELFIN pro farmaceutický průmysl pomáhají snížit riziko kontaminace nebo havárie.

 

Na základě dostupných dat je vidět, jak důležité je pro farmaceutické firmy, pro zachování kvality výroby a tím reputace firmy, neustále zlepšovat ochranu proti kontaminaci.

V tomto článku bychom chtěli vysvětlit, jak mohou speciální tapy vysavačů DELFIN pomoci při dosažení maximální bezpečnosti výroby léků z hlediska kontaminace.

 Pozitivní data

podle výzkumů EFPIA ( the European Federation of Pharmaceutical Idustries and Association ) farmaceutický průmysl založený na výzkumu může sehrát důležitou roli při obnovení růstu a zajištění konkurenceschopnosti evropské ekonomiky.

Z průzkumu EFPIA z roku 2014 vyplývá kromě jiných zajímavých údajů to, že celková produkce evropského farmaceutického průmyslu vzrostla ze 63 000 miliónů Eur v roce 1990 na 217 000 mil Eur v roce 2013 tedy o více než 300% za 23 let. Tento obor je bezpochyby jeden z nejdůležitějších pro evropskou ekonomiku.

Nicméně jak roste objem prodejů tak se také zostřuje konkurenční boj jednotlivých firem. Proto je čím dál tím důležitější nastavit a dodržovat vysoké standardy kontroly kvality výroby.

Rizika a skandály

OSHA reportuje že, jenom v USA je 30 000 výrobních provozů ve kterých je riziko výbuchu a v minulém roce bylo zaznamenáno několik explozí. Také několik podniků bylo v poslední době zapleteno do skandálů s kontaminací výrobků, Takové události s sebou přinášejí obrovské náklady a je nezbytné jim předcházet všemi možnými cestami.

Jednou z cest k zabránění kontaminace je pravidelné používání vhodných vysavačů. Používají se jednak ve výrobních linkách k zachycení odpadu při výrobě a také k úklidu a odstranění nečistot ve výrobních prostorech.

Výběr a správné používání vysavačů má velký vliv na kvalitu výroby a tím i na konkurenceschopnost firmy. Malá investice do vysavače může ušetřit obrovské náklady na sanaci možných havárií.

Jak vybrat ten správný vysavač pro farmaceutické provozy

Každý provoz je jiný. Než začnete vybírat ten správný vysavač pro Vaše potřeby je nutné posoudit, co budete vysávat. Jestli suché nebo vlhké látky, jaké je množství vysávaného materiálu, jaký výkon potřebujete, jestli potřebujete pohon stlačeným vzduchem nebo elektrickým motorem nebo jestli potřebujete vysavač do výbušného prostředí s certifikátem ATEX.

Filtrace

 Kvalita filtrace je u průmyslových vysavačů zásadní kritérium. V chemickém a farmaceutickém průmyslu to platí ještě více. Většinou se vysává velmi jemný prach s malými částicemi. Proto je nutné mít vysavač s kapsovým filtrem třídy M. Aby se částice prachu nedostávaly zpět  do prostředí je nutné použít HEPA filtr, který zachytí 99,7 % částic o rozměru nad 0,3 mikronu.

Výkon vysavače

Většinou se používají vysavače s malým výkonem od 0,4 do 4 kW. Pro použití v nepřetržitém provozu jsou určeny vysavače s třífázovými bezúdržbovými turbínami. Nejvyšší stupeň bezpečnosti mají vysavače poháněné stlačeným vzduchem

Konstrukce

Konstrukce vysavače může být částečně nebo kompletně z nerezových materiálů, které neuvolňují žádné částice. Vysavače do výrobních linek musí být malé a kompaktní, aby nezabíraly moc místa.

Bezpečnost

Pro vysávání vznětlivých prachů nebo pro práci v oblasti, kde se mohou vyskytovat výbušné plyny je nezbytné používat vysavače s bezpečnostními prvky. Vysavače jsou konstruovány tak, aby odpovídaly bezpečnostním normám ATEX. Kvalifikaci prostředí určuje bezpečnostní tachnik podniku. DELFIN dodává vysavače pro provozy označované jako ZONA1/2/21 22. Ke každému vysavači je dodávan originální certifikát osvědčující vhodnost pro danou zonu.

Všechny vysavače mohou být vybaveny hepa filtrem, který zabrání zpětné kontaminaci prostředí vysávaným prachem.

 Pro bezpečnou manipulaci s odpadním prachem můžou být vysavače DELFIN vybaveny systémem LONGPACK nebo se používají jednorázové plastikové pytle s uzávěrem.

 Základní typy vysavačů pro farmaceutický průmysl naleznete zde

Kompetentnost

Firma DELFIN se specializuje pouze na vývoj a výrobu průmyslových vysavačů. Má nejširší nabídku bezpečnostních vysavačů na trhu. Dodává vedle sériových typů i vysavače vyrobené nebo upravené podle potřeby zákazníka.

I pro Vaši firmu můžeme nalézt optimální řšení. Stačí nás kontaktovat. O ostatní se postaráme za Vás.

 

Ke 23.4.2015 vyrobila firma DELFIN takovéto množství vysavačů

                                                DELFIN - výraba